TARİHÇE

Anafor Psikoloji, Orkun Karabatak tarafından 2023 yılında Ankara'nın Çankaya ilçesinde açılmıştır. Psikoterapi Merkezimizin  bünyesinde;  ergen, genç yetişkin  ve yetişkinlere yönelik , yüz yüze ve online psikoterapi yapılmaktadır.

Anafor Psikoloji olarak misyonumuz; meslek etiğine bağlı bir şekilde, kanıta dayalı yöntemler önderliğinde, danışanlarımızın kendi iyi olma halini , gerçekleştirmelerine yardımcı olabilmektir.

Temel değerlerimiz; nedensellik, özgürlük, yetkinlik

Nedensellik: Her rahatsızlığın bir var olma sebebi vardır ve her rahatsızlık belli bir ölçüde  açıklana bilinir. Her rahatsızlığın sebebi kanıta dayalı bilimsel bilgilerle açıklanıp yine kanıta dayalı yöntemler ile tedavi edilmeye çalışılmalıdır.

Özgürlük: Her insan aklından geçen düşünce ve duyguları ifade edebilmeye ve anlaşılma hakkına sahiptir.

Yetkinlik: Anafor Psikoloji bünyesindeki tüm ruh sağlığı uygulamaları, psikoloji  bölümünden mezun ve klinik psikolojide yüksek lisansını tamamlamış uzmanlar tarafından yürütülmektedir. Terapi uygulamaları, gerekli eğitimi ve süpervizyonu almış bu uzmanlar tarafından yapılmaktadır. 

Güvenilirlik: Her danışanın paylaştığı özel anıları, düşünceleri ve duyguları gizliliklerine saygı duyularak güvenle saklanmaklanır. Bununla beraber sadece, kendi veya başka birinin hayatını tehdit eden bir durumda, bu gizlilik bozulabilir.